Objavujte krásy Galantského regiónu

Individuálne

Prehliadky

„Po stopách rodu Esterházy“

Mesto Galanta ležiace na juhozápade Slovenska, len 25 km od Trnavy, sa považuje za rodisko známeho šľachtického rodu Esterházy.

Esterházyovci sa v Galante objavili už v 15. storočí, avšak ich výraznejšie pôsobenie v meste začalo až okolo roku 1600, kedy sa František Esterházy s manželkou Žofiou Illésházyovou usadili v malom, tzv. Renesančnom kaštieli. Mali spolu 13 detí, z ktorých dvaja bratia, Daniel a Pavol, postavili v areáli dnešného mestského parku renesančnú pevnosť, známu ako veľký, Novogotický kaštieľ... a čo bolo potom sa dozviete na prehliadkach, ktoré sme si pre vás pripravili v špeciálnom balíčku na mieru. Dovoľte nám ho bližšie predstaviť...

PREHLIADKY

Renesančný kaštieľ – postavený na prelome 16. a 17. storočia, rodisko Esterházyovcov. Počas stáročí prešiel viacerými prestavbami. Dnes ponúka prehliadky expozícií miestopisu a dejín mesta Galanta a okolia, meštianskeho bývania z konca 19. storočia a galériu.

Trvanie: 60-90 min.
Vstupné: prehliadka s výkladom 6 €/osoba
Vstupné: prehliadka bez výkladu 4 €/osoba

Novogotický kaštieľ – postavený v roku 1633 bratmi Danielom a Pavlom Esterházym ako renesančná pevnosť. V 18. storočí bol prestavaný v barokovom slohu a svoju novogotickú podobu získal radikálnou prestavbou v roku 1861 na objednávku Jozefa Esterházyho. Dnes je verejnosti sprístupnená expozícia v južnej veži, kde vám na 2. podlažiach predstavíme príbeh kaštieľa a Esterházyovcov z Galanty a severné krídlo kaštieľa, ktoré ponúka prehliadku pamätných izieb obľúbeného speváka, rodáka z Galanty, Karola Duchoňa, známeho hudobného skladateľa Zoltána Kodálya, izbu starých gramofónov a šelakových platní a galériu.

Trvanie: 90-120 min.
Vstupné: Severné krídlo Novogotického kaštieľa 4 €/osoba
Vstupné: Južná veža Novogotického kaštieľa 4 €/osoba

Časy trvania prehliadok sa menia v závislosti od veľkosti skupiny. V prípade záujmu zabezpečíme aj bezplatnú prehliadku exteriéru kaštieľa v mestskom parku v trvaní cca 30 min. alebo expozície historických predmetov z regiónu v hlavnom krídle budovy v trvaní cca 15 min.

Dovolený minimálny počet záujemcov v skupine je 2. Dovolený maximálny počet záujemcov v skupine je 20.

ĎALEJ PONÚKAME

 • Divadelné predstavenie „Čarovná jabloň“ v MsKS Galanta, divadelný súbor Špunti
  Dĺžka predstavenia: 45 min. / Cena: 2 €/osoba
 • Iné divadelné predstavenie v MsKS Galanta podľa aktuálnej ponuky
  Dĺžka a cena predstavenia: podľa výberu
 • Filmové predstavenie v kine MsKS Galanta podľa aktuálnej ponuky
  Dĺžka predstavenia: 50-90 min. / Cena: 5 €/osoba (min. 40 detí), je potrebná konzultácia s vedúcim kina
 • Tvorivé dielne v spolupráci s CVČ Galanta v priestoroch severného krídla Novogotického kaštieľa
  Dĺžka a cena predstavenia: podľa výberu

Kalendár obsadenosti prehliadok