Objavujte krásy Galantského regiónu

Študentské 11-18 r.

Prehliadky

„Po stopách rodu Esterházy“

Mesto Galanta ležiace na juhozápade Slovenska, len 25 km od Trnavy, sa považuje za rodisko známeho šľachtického rodu Esterházy.

Esterházyovci sa v Galante objavili už v 15. storočí, avšak ich výraznejšie pôsobenie v meste začalo až okolo roku 1600, kedy sa František Esterházy s manželkou Žofiou Illésházyovou usadili v malom, tzv. Renesančnom kaštieli. Mali spolu 13 detí, z ktorých dvaja bratia, Daniel a Pavol, postavili v areáli dnešného mestského parku renesančnú pevnosť, známu ako veľký, Novogotický kaštieľ... a čo bolo potom sa dozviete na prehliadkach, ktoré sme si pre vás pripravili v špeciálnom balíčku na mieru. Dovoľte nám ho bližšie predstaviť...

PREHLIADKY

Renesančný kaštieľ – postavený na prelome 16. a 17. storočia, rodisko Esterházyovcov. Počas stáročí prešiel viacerými prestavbami. Dnes ponúka prehliadky expozícií miestopisu a dejín mesta Galanta a okolia, meštianskeho bývania z konca 19. storočia a galériu.

Trvanie: 60-90 min. Vstupné: 3 €/osoba

Novogotický kaštieľ – postavený v roku 1633 bratmi Danielom a Pavlom Esterházym ako renesančná pevnosť. V 18. storočí bol prestavaný v barokovom slohu a svoju novogotickú podobu získal radikálnou prestavbou v roku 1861 na objednávku Jozefa Esterházyho. Dnes je verejnosti sprístupnená expozícia v južnej veži, kde vám na 2. podlažiach predstavíme príbeh kaštieľa a Esterházyovcov z Galanty a severné krídlo kaštieľa, ktoré ponúka prehliadku pamätných izieb obľúbeného speváka, rodáka z Galanty, Karola Duchoňa, známeho hudobného skladateľa Zoltána Kodálya, izbu starých gramofónov a šelakových platní a galériu.

Trvanie: 90-120 min. Vstupné: 4 €/osoba

Časy trvania prehliadok sa menia v závislosti od veľkosti skupiny. V prípade záujmu zabezpečíme aj bezplatnú prehliadku exteriéru kaštieľa v mestskom parku v trvaní cca 30 min. alebo expozície historických predmetov z regiónu v hlavnom krídle budovy v trvaní cca 15 min.

Dovolený maximálny počet žiakov v skupine je 60. Počas prehliadky budú žiaci rozdelené do menších skupín.

Čas vstupov na prehliadky - 900 , 1100 , 1400 , 1600

ĎALEJ PONÚKAME

 • Divadelné predstavenie „Čarovná jabloň“ v MsKS Galanta, divadelný súbor Špunti
  Dĺžka predstavenia: 45 min. / Cena: 2 €/osoba
 • Iné divadelné predstavenie v MsKS Galanta podľa aktuálnej ponuky
  Dĺžka a cena predstavenia: podľa výberu
 • Filmové predstavenie v kine MsKS Galanta podľa aktuálnej ponuky
  Dĺžka predstavenia: 50-90 min. / Cena: 5 €/osoba (min. 40 žiakov), je potrebná konzultácia s vedúcim kina
 • Tvorivé dielne v spolupráci s CVČ Galanta v priestoroch severného krídla Novogotického kaštieľa
  Dĺžka a cena predstavenia: podľa výberu

Pri skupine 20 žiakov majú 2 osoby (pedagogický dozor) vstupné zdarma.
Ponuka je určená pre žiakov II. stupňa základných škôl a žiakov stredných škôl.

Kalendár obsadenosti prehliadok